نمایش 1 - 10 از 48
یاداشت ؛
شاخ شمیران: در حالی به پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا نزدیک می شویم که بد نیست ویژگی های یک انتخاب خوب را بدانیم.
سواد زیست محیطی/
شاخ شمیران:باتری های موبایل امروزه نقش مهم و مفیدی در زندگی انسان ها دارند و اما در کنار همه فایده های که دارند حاوی تهدیداتی نیز هستند .
یاداشت ؛
شاخ شمیران:سازمان علمی فرهنگی وابسته به سازمان ملل یا اختصارا "یونسکو" تعاریف خاصی برای انواع سواد را بیان کرده و بر این باور است که هر فردی از شهروندان این کره به اصطلاح خاکی برای حفظ سلامتی خود و ایفای نقش مناسب در تعاملات اجتماعی نیازمند مجموعه این "سواد ها" است.
یاداشت ؛
شاخ شمیران: کسی می‌تواند در تعیین سرنوشت شهر خود تصمیم‌ گیرنده باشد، چقدر خوب است که ما می‌توانیم هر کسی را برای اداره شهرمان برگزینیم. می‌توانیم از بین انبوهی از آدم‌ها، هر کسی را که به او حس خوب ‌تری داریم انتخاب کنیم.
یاداشت ؛
شاخ شمیران:قراردادن « سگ های ولگرد » در جرگه مشكلات زيست محیطی، شايد نوعی نقص غرض باشد ، زيرا اصولاً سگ يكی از جانوران موجود در طبيعت بوده و وجود آن قاعدتاً نه فقط لطمه ای به آن وارد نمی كند ، بلكه در چرخه طبيعت نقش يا نقش های ويژه خود را دارد.
شاخ شمیران:مهدی آشنایی میرکوهی سردار نام آشنایی تیپ انصارالرسول بود که با آخرین شلیک تانک های رژیم بعث در آخرین نقطه مرزی ثلاث باباجانی به درجه رفیع شهادت نایل آمد .
یاداشت ؛
شاخ شمیران:گاهی اوقات بسیاری از ما این دو مفهوم رایکی دانسته وآنها را به اشتباه جای یکدیگر به کار میبریم در حالی که اینطور نیست و بین این دوم مفهوم تفاوت زیادی وجود دارد.
شاخ شمیران:هر شخص به طور متوسط 80 تا 90هزار تار مو روی ناحیه سر دارد. افراد دارای موهای نازک حدود 140 هزار غده چربی روی سرشان دارند. چربی روی موهای نازک و صاف به راحتی نفوذ ميکند، اما موهای زبر به راحتی چرب نميشوند. گرما٬ رطوبت زياد و آندروژن (يکنوع هورمون مردانه) از عواملی میباشند که ميتوانند غدد چربی را فعال کنند. اما در مورد اين "کارخانه چربی در پوست سر" چه میتوان کرد؟
یاداشت :
شاخ شمیران:متاسفانه امروزه شاهد افزايش روزافزون مصرف قند و محصولات شيرين توسط بسیاری از مردم هستيم، طوریکه به تدريج ذائقه آنها به غذاهای شيرين عادت ميکند اما مصرف بیش از اندازه و زیاد این موارد عواض جبران ناپذیری به همراه دارد.
یاداشت :
شاخ شمیران: از ديد كارشناسان اقتصادي قاچاق كالا (كوله بري ) يك آفت و آسيب جدي براي اقتصاد ملي و توليد داخلي مي باشد. به همين دليل آنرا در زمره قاچاق كالا قرار داده و به تبع قوانين ضد قاچاق كالا نيز بر آن مترتب مي باشد . لذا كساني هم كه در اين تجارت سهيم اند قاچاقچي محسوب مي شوند .

صفحه‌ها