نمایش 1 - 10 از 75
یاداشت ؛
شاخ شمیران: گردشگری می‌تواند بعنوان مزیت رقابتی و موتور محرک توسعه در تعدادی از مناطق ایران مانند اصفهان، شیراز، یزد، تبریز، کاشان ، مناطق کردنشین و ... نقش بازی کند.
یاداشت /
شاخ شمیران: متخصصان تغذیه بر این باورند که "رژیم غذایی گیاهخواری"، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، چاقی و سرطان را کاهش میدهد.
یاداشت ؛
شاخ شمیران: بنظر اینجانب به عنوان یک پزشک و یک فعال زیست محیطی ، در شرایط ایران و مخصوصا منطقه ما ، خرید سطل زباله و اسقرار و نصب آنها در معابر عمومی و کوچه ها نوعی هدر دادن امکانات عمومی است و در واقع و مهمتر از آن یک "کانون آلودگی نقطه ای" است که سلامت عمومی(مخصوصا کودکان ) را در معرض خطر قرار می دهد.
یاداشت /
شاخ شمیران: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها"در امریکا ،پس از بررسی "سلامت قلب" عده ای از زنان و مردان) بر اساس عوامل خطری مانند "فشار خون بالا"، "چاقی"، "سیگار کشیدن"، و "دیابت") اعلام کرده است که "سن قلب" اکثر آنها از سن واقعی شان بیشتر است.
به مناسبت روز جهانی قلب /
شاخ شمیران: قلب ، دل یا "heart" آن موتور عضلانی که از هفته های اول زندگی جنینی تا آخرین روزهای حیات هر فردی بدون وقفه و استراحت و با نظم معین ودر همه ساعات شبانه روز بصورت اتوماتیک به کار خود ادامه میدهد. شاید هنوز هیچ موتور مکانیکی دیگری در جهان نتواند با این شدت و آن مدت کار کند. اما این موتور بدون وقفه همانند هر عضو دیگری از بدن نیاز به مراقبت دارد. آیا یاد گرفته ایم که از "قلب مان" مراقبت کنیم؟
یاداشت :
شاخ شمیران: گاهی اوقات پیشگیری از خودکشی در مراکز تحصیلی و خوابگاهها به یک ضرورت مبرم تبدیل می شود، زیرا در این حالت یک " خودکشی" در یک دانشگاه یا یک خوابگاه، ممکن است آغازگر "خودکشی نفرات بعدی" باشد.
یاداشت ؛
شاخ شمیران:این سالها و این روزها بحث مطالبات اهل سنت تبدیل به یکی از دغدغه های جدی فعالین و دلسوزان اهل سنت گردیده است . اهل سنت ایران ، سابقه درخشان خود را در همراهی و همدلی در تمام عرصه های انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت نموده و جای تردیدی در این زمینه باقی نگذاشته اند .
یاداشت ؛
شاخ شمیران: روشنفکر واقعی (چه ایرانی و چه غیر ایرانی، چه مذهبی و چه سکولار )باید 9 ویژگی داشته باشد و وجود این 9 ویژگی در یک فرد، او را تبدیل به یک "روشنفکر واقعی" می کند .
یاداشت /
شاخ شمیران: "درد شانه" از دردهای شایع در میان تعداد قابل توجهی از مردم در دوره‌ای از زندگی است.
یاداشت ؛
شاخ شمیران: امروزه در خاورمیانه مسله آب اهمیت بسیار زیادی یافته است تا جایی که برخی از کشورها از آب به عنوان اهرم فشار بر دیگر کشورها استفاده می کنند.

صفحه‌ها