نمایش 1 - 10 از 44
یاداشت ؛
شاخ شمیران:قراردادن « سگ های ولگرد » در جرگه مشكلات زيست محیطی، شايد نوعی نقص غرض باشد ، زيرا اصولاً سگ يكی از جانوران موجود در طبيعت بوده و وجود آن قاعدتاً نه فقط لطمه ای به آن وارد نمی كند ، بلكه در چرخه طبيعت نقش يا نقش های ويژه خود را دارد.
شاخ شمیران:مهدی آشنایی میرکوهی سردار نام آشنایی تیپ انصارالرسول بود که با آخرین شلیک تانک های رژیم بعث در آخرین نقطه مرزی ثلاث باباجانی به درجه رفیع شهادت نایل آمد .
یاداشت ؛
شاخ شمیران:گاهی اوقات بسیاری از ما این دو مفهوم رایکی دانسته وآنها را به اشتباه جای یکدیگر به کار میبریم در حالی که اینطور نیست و بین این دوم مفهوم تفاوت زیادی وجود دارد.
شاخ شمیران:هر شخص به طور متوسط 80 تا 90هزار تار مو روی ناحیه سر دارد. افراد دارای موهای نازک حدود 140 هزار غده چربی روی سرشان دارند. چربی روی موهای نازک و صاف به راحتی نفوذ ميکند، اما موهای زبر به راحتی چرب نميشوند. گرما٬ رطوبت زياد و آندروژن (يکنوع هورمون مردانه) از عواملی میباشند که ميتوانند غدد چربی را فعال کنند. اما در مورد اين "کارخانه چربی در پوست سر" چه میتوان کرد؟
یاداشت :
شاخ شمیران:متاسفانه امروزه شاهد افزايش روزافزون مصرف قند و محصولات شيرين توسط بسیاری از مردم هستيم، طوریکه به تدريج ذائقه آنها به غذاهای شيرين عادت ميکند اما مصرف بیش از اندازه و زیاد این موارد عواض جبران ناپذیری به همراه دارد.
یاداشت :
شاخ شمیران: از ديد كارشناسان اقتصادي قاچاق كالا (كوله بري ) يك آفت و آسيب جدي براي اقتصاد ملي و توليد داخلي مي باشد. به همين دليل آنرا در زمره قاچاق كالا قرار داده و به تبع قوانين ضد قاچاق كالا نيز بر آن مترتب مي باشد . لذا كساني هم كه در اين تجارت سهيم اند قاچاقچي محسوب مي شوند .
صباح فتحی
یاداشت؛
دکتر برهان ولدبیگی
به بهانه سالگرد شهادت حاج سعید مهتدی ؛
شاخ شمیران: سال ها می گذرد و اینک خاطرات دوران تلخ و شیرین هرزگاهی از جلوی چشمان رد می شود و تو را به یاد می آورم
یاداشت؛
شاخ شمیران: گاهی بد نیست به واقعیت های زندگی اطرافیان به خوبی بنگریم و به عنوان یک شهروند به محیط اطرافمان ، مسئولیت خود را انجام دهیم.

صفحه‌ها