پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

آخرین اخبار

23. دسامبر 2017 - 9:15   |   کد مطلب: 295938
شاخ شمیران:"بيماری" از قديم تا کنون يکی از ابزارهای مقابله و جنگ و حتی "کشتارجمعی" بوده است. انسان درطول تاریخ با دست خود بیماریهایی "اختراع" کرده تا بتواند "دشمن" خود را "آسانتر" از پادرآورده و "سریع تر" به "هدف" خود برسد. اما این بیماریها اگر "واگيردار" ‌شوند،حتی گريبان"مخترعان" را نیز ميگيرند.

تلگرام

بحرانهایا "diasters " را میتوان در دو دسته کلی  طبقه بندی کرد: "بحرانهای طبیعی" و "بحران های انسان ساخت". اگر بیماریهای مبتلا به  انسان به عنوان "بحران" تلقی شوند (که چنین است )، بر این اساس میتوان بیماریها را نیز در دو دسته "طبیعی" و "انسان ساخت" قرار داد.در جهان امروز نیز چنین قاعده ای پابرجا بوده و  هرچند وقت یکبار امراض عجيب و ناشناخته با اسامی جديد ، ظاهر می شوند.اما چه تعداد از اين بيماريها "طبيعی" و چه میزان از آنها"انسان ساخت"؟
"بيماری" از قديم تا کنون يکی از ابزارهای  مقابله و جنگ و حتی "کشتارجمعی" بوده است. انسان درطول تاریخ  با دست خود  بیماریهایی "اختراع" کرده تا بتواند "دشمن" خود را "آسانتر" از پادرآورده  و "سریع تر" به "هدف" خود برسد. اما این بیماریها اگر "واگيردار" ‌شوند،حتی گريبان"مخترعان"  را نیز  ميگيرند.
اين بيماریها  گاها "هوشيارانه" و با هدف مرگ دسته‌جمعی "دشمنان" و گاها به علت سهل انگاری برخی افراد "متولد" می شوند. این تلاش ، از زمان انداختن "لاشه حيوانات در آب شرب" برای ايجاد بيماری و آلودگی تا "شيوع طاعون" به منظور  نسل‌کشی و تا تولید "ويروس‌های کشنده" در آزمايشگاه‌های امروزی ادامه دارد. در زیر تعداد اندکی از اين بيماريها "انسان ساخت جدید" معرفی می شوند:
"برخی انواع سرطان" : سونامی وحشتناک سرطان آن‌قدر در جهان شایع گشته که درحال حاضر از هر سه مورد مرگ در جهان يک مورد آن در اثر ابتلا به سرطان است. بررسی موميايی های  مصر باستان و آمريکايی  جنوبی  نشان داده که فقط تعداد اندکی از مردم آنزمان به علت سرطان فوت شده اند.اکنون معلوم شده است که "سبک  زندگی مدرن" و "آلودگیهای صنعتی" ، علت اصلی ابتلا به بسیاری از سرطانها بوده و این دسته از  سرطانها بطور "طبيعی" ايجاد نميشوند. ابتلا به اين نوع سرطان ها  از زمان انقلاب صنعتی تا کنون (به ويژه  درکودکان) بشدت افزايش‌يافته است."سرطان" در ممالک توسعه‌يافته، دومين عامل مرگ‌ومير(پس از بيماريهای قلبی)است.  به گفته یک پژوهشگر دانشگاه منچستر، در "محيط طبيعی" هيچ ‌عاملی برای ایجاد  سرطان وجود نداشته و بنابراین  این بیماری را  در دسته بیماریهای "انسان ساخت" قرار می دهد. او "آلودگی" ، "تغييرات رژيم غذايی"  و "عادات خطرناک زندگی مردم"را از  عوامل اصلی ايجاد  سرطان می داند.
منشأ "ايدز"، هنوز  به‌عنوان يکی از اسرار عالم پزشکی است. در  چند سال‌اخير و بعد از  رد فرضيات مرتبط با  منشأ ويروس اين بيماری هولناک،"نظريه جديدی" مطرح گشته که احتمال دخالت انسان در خلق و گسترش آنرا (بر مبنای اطلاعات علمی و شواهد مستدل ) تقويت ميکند. در اواخر دهه70 میلادی قرن بیستم ، شيوع ناگهانی "ايدز"، منجر به مرگ ميليون‌ها نفر شد. ویروس اين بيماری کشنده میتواند سيستم ايمنی بدن انسان را سریعا مورد تهاجم قرار دهد .قربانی این بیماری بشدت در برابر عفونت‌ها، ضعيف گشته و نهایتا فوت مینماید. ويروس اين بيماری  چند سال بعد  از شيوع آن و در سال1984 با عنوان " HIV"  شناسایی گردید.
نظريه ای در مورد منشأ ويروس ايدز بر این باور است که اساساً  ویروس ایدز هيچ ارتباطی با "ميمون‌های سبز"، "شامپانزه‌ها" و "ساکنان آفريقا" ندارد. حاميان اين نظريه معتقدند که اين ويروس، "عاملی زيستی" است که در آزمايشگاه دست‌کاری شده و اصولا ويروسی "انسان ساخت" است. در 26 اکتبر 1986:، نشريه "ساندی اکسپرس" در صفحه نخست خود با چاپ مقاله‌ای تحت  عنوان "ويروس ايدز در آزمايشگا‌ههای پنهانی توليد شده است"، پرده از اين راز گشود. در اين مقاله، پزشک برجسته و سرشناس، دکتر 'جان سيل" و پروفسور "ياکوب سيگال" مدير بازنشسته مؤسسه زيست‌شناسی دانشگاه برلين، استدلال نمودند که "ويروس ايدز" بايد ويروسی انسان ساخت" باشد.  دکتر "آلان کانت ول" در دو کتاب مستدل و علمی خود با عناوين "ايدز و پزشکان مرگ" (1988) و "خون عجيب" (1993) به شرح جزئيات و واقعيات اين "نظريه" پرداخته است. جالب است بدانيم که در برخی کشورهای آفريقايی حدود 80درصد مردم مبتلا به "ايدز" هستد

هشدارهای وزيربهداشت (دکتر سیدحسن هاشمی) در همايش "روز جهانی ايدز":
عليرغم تمام تلاش های صورت گرفته برای كنترل ايدز، هنوز آمار اين بيماری رو به افزايش است. در حال حاضر  در ایران بيش از 10 هزار بيمار مبتلا به ايدز ، تحت درمان هستند.
در يك پروژه مطالعاتی ، 316 مادر باردار را تحت آزمايش قرار داديم و 74 مورد مادر باردار مبتلا به ايدز شناسایی شد كه با درمان و مراقبت،  97 درصد آنها نوزادان سالم به دنيا آوردند.
كنترل ايدز دست پزشكان نيست، ما آخر خط هستیم و خانواده‌ ها در خط اول قرار دارند.
تصور نکنید که فقط عده ‌ای لاابالی به ایدز مبتلا می‌ شوند، همه مردم در معرض خطر هستند و همه در يك كشتی  نشسته ايم و ايدز سال هاي متمادی می تواند ناشناخته باقی بماند.
اعتياد، ايدز و فحشا زيبنده تمدن هزارساله ما و شان انقلاب و حاكميت و دين نيست.
ایدز با سیگار و قلیان و تریاک متفاوت است و فراگیری اش فاجعه است.
گردآوری و ویرایش
دکتر برهان ولدبیگی

دیدگاه شما