آخرین اخبار

24. تير 1396 - 14:53   |   کد مطلب: 295666
شاخ شمیران: جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان شهرستان با حضور امام جمعه شهرستان ، شورای معاونین آموزش و پرورش ، نمایندگان شورای انجمن ، نمایندگان مدیران مدارس  شهرستان و کارشناس انجمن اولیاء و مربیان در دفتر مدیر آموزش و پرورش تشکیل شد .

 

مدیرآموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی درابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش شهرستان ، اظهار داشت : خانه و مدرسه دو نهاد تربیتی مهم به شمار می آیند که در صدر عوامل تاثیرگذار بر روند رشد و تکامل رفتار و منش جامعه قرار دارد.

 

ایوب محمدی پور در ادامه افزود : مهمترین عامل در تربیت و رشد فکری و اخلاقی، هماهنگی و همسویی نظری و عملی میان مربیان و خانواده است.

 

 

محمدی پور بیان داشت :بررسی‌ها نشان می‌دهد دانش‌آموزانی که والدین‌شان در فعالیت‌های مربوط به مدرسه شرکت می‌کنند نوعی روحیه اجتماعی پیدا می‌کنند و نسبت به جامعه و مسایل مربوط به آن احساس مسوولیت بیشتری دارند.

 

وی گفت : والدینی که با مدرسه همکاری دارند در واقع آنها به عنوان بازوان توانمند آموزش و پرورش هستند.

 

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی تصریح کرد: حضور والدین در جلسات اولیا و مربیان به  دانش آموز  اطمینان می‌‌دهد که والدین به وضعیت تحصیلی او و در نهایت موفقیت تحصیلی او و یا از همه مهمتر خود او اهمیت می‌دهند.

 

در این جلسه مباحث مهم پروژه مهر ، مشارکت دهیاران در حفظ و نگهداری مدارس در ایام تعطیل ،همکاری با کمیته امداد و دیگر دستگاهها جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و همکاری جهت برگزاری اوقات فراغت ،کمک به آموزش و پرورش در رفع مشکلات امتیاز برق ،آب مدارس ،بهسازی فضای فیزیکی مدارس جهت شادابی محیط و نشاط آفرینی دانش آموزان ،ضرورت اقامه نماز جماعت در مدارس و پاسخگویی به سوالات  دینی دانش آموزان و دعوت از اعضایی انجمن جهت مشارکت در پروژه مهر مطرح شد.

 

 

درپایان  جلسه معاونین پشتیبانی، آموزشی وپرورشی به همراه کارشناس ارزیابی عملکرد ضمن گزارش عملکرد واحد تحت تصدی خود ، اعضای شورا انجمن اولیاء و مربیان را در جریان کم و کیف اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش قرار دادند.

دیدگاه شما