آخرین اخبار

23. تير 1396 - 16:59   |   کد مطلب: 295665
شاخ شمیران:امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت : مساجد از مهمترین و اولین سنگر های اسلام در برابر کفار و منافقین است و باید در همه ی شرایط و حالات حفظ شود .

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران،

نماز جمعه ثلاث باباجانی با حضور مردم مومن و مذهبی شهرستان ثلاث باباجانی به امامت ملا احمد شیخی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در ابتدای خطبه های این هفته از نماز جمعه هفته شورای نگهبان را تبریک گفت .

ملا احمد شیخی گفت : شورای نگهبان از فقها و حقوق دانان مجربی تشکیل شده است که با کمال دقت بر قانون و مصوبات مجلس نظارت می کند .

ماموستا شیخی همچنین با اشاره اهمیت این نهاد انقلابی اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف جلوگیری از ورود نا اهلان به انقلاب و ساختار نظام است .

وی بیان داشت : قاطعیت و دقت شورای نگهبان در انتخاباتی که برگزار شده است نشان از تصمیمات درست و دقیق این نهاد است و در اینجا دوباره از تک تک اعضا شورای نگهبان تقدیر و تشکر می کنیم .

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در ادامه با اشاره به حفظ دین مبین اسلام گفت : حفظ این دین الهی وظیفه همگانی است و این مهم با امر به معروف و نهی از منکر تحقق می یابد .

ملا احمد شیخی افزود : اصل بر ترویج عمومی اسلام هست و خداوند متعال این امر را به عهده پیامبران نهاد و پیامبران نیز بر عهده امامان و پیشوایان دینی و آنان نیز بر عهده مردم نهادند.

ماموستا شیخی خاطرنشان کرد : دین اسلام مانند هرم هست و تمامی اعضای تشکیل دهند هرم باید به وظیفه خود عمل کنند تا به نتیجه مطلوب رسید .

وی در ادامه با اشاره به سخن امام خمینی (ره) درباره اینکه مساجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید بیان داشت : منظور امام در و پنجره و محیط فیزیکی مسجد نیست بلکه منظور رسالت مسجد و ائمه جمعه و جماعات است و این امر جز حفظ جایگاه علما و مسجد و ... محقق نمی شود .

دیدگاه شما