پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

آخرین اخبار

9. فوریه 2016 - 2:00   |   کد مطلب: 294018
شاخ شمیران : یکی از استاتید دانشگاه گفت : اولویت در شرایط کنونی حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است و این امر مهمتر از هر چیز دیگری می باشد.

تلگرام

دکتر ابوالفضل صدقی در گفت و گو با خبرنگار شاخ شمیران،  با اشاره به اهمیت انتخابات اظهار کرد : اولویت در شرایط کنونی حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است و این امر مهمتر از هر چیز دیگری می باشد.

 

این استاد دانشگاه تهران  گفت : مهمترین سیاستی که باید به آن توجه کنیم حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است.

 

وی در ادامه با دسته بندی اولیت ها گفت : اول مسئله حضور حداکثری است یعنی مردم پای صندوق های رای حاضر شوند و رای بدهند و حضور مردم در پای صندوق های رای یعنی مردم جمهوری اسلامی و شورای نگهبان را قبول دارند و مقام  معظم رهبری نیز بیش از هر چیز حضور مردم در انتخابات را اصلح می دانند.

 

این استاد دانشگاه افزود : در مرحله دوم اهمیت حضور مردم در انتخابات به این بر می گردد که مردم به اصلح رای بدهند و سوال اینجاست که اصلح چه کسی می تواند باشد .

 

دکتر صدقی همچنین عنوان کرد : مقام معظم رهبری در این خصوص راهنمایی می کند و می فرمایند مردم ببینند معتمدین چه می گویند مثلا در یک شهری عده ای از معتمدین و مومنان ببیند به چه کسی نظر می هند البته اگر کسی که خودش تشخیص بدهد و اصلح را انتخاب کند این نیز بسیار خوب و پسندیده است.

 

صدقی در ادامه با اشاره به ویژگی های اصلح گفت : یک اصلح باید دارای ویژگی های چون مومن و انقلابی بودن ، پایبند بودن به اعتقادات و نظام و به دنباله رو اتحاد مسلمین و از همه مهمتر به دنبال احقاق حقوق مظلومین و پا برهنگان باشد.

 

وی همچنین با برشمردن دیگر ویژگی های اصلح عنوان کرد: یک اصلح باید گفتار و عملش یکی باشد و نشانه های اشرافیت و ... را نداشته باشد و مردم با جمع بندی مجموع این موارد می تواند به فرد اصلح مورد نظر رای بدهند.

 

دکتر ابوالفضل صدقی  در ادامه اظهار کرد : انقلاب اسلامی ادامه دهنده انقلاب انبیاء است و انبیاء هم به دنبال پیاده کردن عدالت در جامعه و در بین مردم بودند لذا اسلام را می توان در سه بخش تقسیم کرد . یک بخش اندیشه و فکر است ، یک بخش اخلاق است و بخش دیگری بخش احکام است و در واقع انقلاب اسلامی بر این سه بخش استوار است و در این مسیر کار می کند.

 

وی در پایان گفت : وقتی می بینیم که حوزه  های علمیه و دانشگاه ها تقویت می شود یعنی اینکه اندیشه دینی تقویت می شود و اینکه بر روی اخلاق مردم کار کند و مردم رفتار شخصی آنها تغییر کند این بخش دوم است و در نهایت احکام پیاده شدن دستورات خداوند است و مجموع این موراد اسلام را تشکیل می دهد و در حال حاضر انقلاب اسلامی در حال طی کردن این مسیر است که انشاءالله به نتیجه برسد و برای رسیدن به این نتیجه باید تلاش ها و کوشش های فراوانی کرد. 

 

دیدگاه شما