تازه های خبر

وبلاگستان

وبلاگ " بانو "
وبلاگ " قلم شخصی "
وبلاگ " بسیج فرهنگیان "
وبلاگ " افسران جوان جنگ نرم "

اخبار ویژه

گزارش تصویری /
شاخ شمیران:تصویر مردی اهل روستای "هوله سفلی" از توابع شهرستان ثلاث باباجانی را نشان می دهد که در حال ورود به کانکس محل زندگی خود است. بنیاد مسکن پس از زلزله 7.3 دهم ریشتری 21 آبان، در روستاها و شهرستان های آسیب دیده کرمانشاه حضور پیدا کرد و به ساخت خانه های تخریب شده پرداخت. این مجموعه ساخت و ساز این خانه ها و زندگی مردم ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف آن را نشان می دهد.
شاخ شمیران: با حضور مدیر کل مخابرات استان کرمانشاه ْ‌مسئولین شهرستانی و مردم روستانی نگره مرکز اینترنت خانگی روستای نگره افتتاح شد.
شاخ شمیران:در پی بارش های اخیر در روستای بوستان آباد منطقه محروم و صعب العبور دول دره سیلاب سنگ و صخره ها موجب از بین رفتن تنها پل ارتباطی این روستا با روستاهای همجوار شد.
یاداشت/
شاخ شمیران: چالش تغییر اقلیم و القای زمین‌لرزه در روزهای اخیر یکی از پرمباحث ترین بحث های در محافل عمومی در مناطق زلزله زده است که اکنون می خواهیم به این مورد بپردازیم.
شاخ شمیران: از روز گذشته کانال های دیجیتال تلویزیون در شهرستان ثلاث باباجانی دچار مشکل شده است و مردم نمی توانند برنامه های تلویزیونی را مشاهده کنند.
گزارش تصویری /
شاخ شمیران: سرهنگ امیر حمزه خزایی فرمانده سپاه ثلاث باباجانی به همراه پرسنل سپاه شهرستان در هوای سرد و بارانی در راستای رفع کمبودها و مساعدت از چادرنشین های زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی سرکشی و دیدار کرد .
محمد آشنا عباس منش
شاخ شمیران: نامه ای سرگشاده از دکتر محمد آشنا عباس منش خطاب به جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه باسلام و احترام، موضوع: سهم مردم منطقه اورامانات و جوانان اهل سنت کرمانشاه از مدیریت کلان استان چیست؟ بدون مقدمه به اصل موضوع می پردازم و در راستای دستیابی به منشور ارزشمندحقوق شهروندی ابلاغی از سوی دکتر […]
در یکی از روستاهای ثلاث باباجانی /
شاخ شمیران: باد شدید در یکی از روستاهای ثلاث باباجانی موجب واژگونی یک خانواده شش نفر ساکن آن شدند.
نادری در تذکر شفاهی:
شاخ شمیران:نماینده مردم پاوه در مجلس با بیان اینکه اعتبارات مدیریتی هر کشور با سیستم ایمنی هوا، ریل و جاده و نحوه مدیریت حوادث غیرمترقبه نمایان می شود، گفت: به شاخصه‌های زندگی ایمن در کشور توجه شود.
مدیر‌کل هواشناسی کرمانشاه:
شاخ شمیران:مدیر‌کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارش‌ها طی سال زراعی جاری در استان با بارندگی های اخیر به 248 میلی‌متر رسید.
شاخ شمیران: بعد از بارش های سهمگین باران و پاره شدن نایلون بسیاری از چادرها ، بسیاری از مردم روستاهای منطقه دالاهو برای دریافت نایلون به انبارهای هلال احمر مراجعه کردند.
شاخ شمیران: یک واحد مسکونی در روستای قلقله از توابع بخش مرکزی شهرستان ثلاث باباجانی براثر رعد و برق تخریب شد.
گزارش تصویری ؛
شاخ شمیران: مهندس فلاح رستمی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ثلاث باباجانی از برف روبی محورهای ارتباطی شهرستان ثلاث باباجانی در دو محور قلقله به بزمیرآباد و میرآباد به زمکان خبر داد و گفت : تمامی محورهای اصلی شهرستان باز هستند .
شاخ شمیران:معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: با احتساب بارش های 48 ساعت اخیر، میانگین بارش باران در استان طی سال زراعی جاری به 138.3 میلیمتر رسید.
امام جمعه ثلاث باباجانی؛
شاخ شمیران:امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت : حضور استاندار و مدیران کل ادارات در شهرستان ثلاث باباجانی و گفت و گو و دیدار با مردم مایه دلگرمی است و امیدوارم روند بازسازی با همت مسئولین و تلاش مردم هرچه زودتر تمام شود.
نادری:
شاخ شمیران:عضو فراکسیون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مجلس با انتقاد از بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: ورود بخش خصوصی به صنعت گردشگری می‌تواند ناجی این صنعت باشد.
در راستای رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان صورت گرفت؛
شاخ شمیران: در راستای رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان، مدیران استان کرمانشاه در شهرستان ثلاث باباجانی حضور یافته و با مردم این منطقه ملاقات کردند.
استاندار کرمانشاه مطرح کرد:
شاخ شمیران: استاندار کرمانشاه از روند کُند بازسازی در شهرستان زلزله‌زده ثلاث باباجانی انتقاد کرد.
نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی:
شاخ شمیران: نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم خواهان بازگشایی مرز کوله بری هستند و انتظار داریم که مشکل مرز کوله بری حل شود.
گزارش تصویری ؛
شاخ شمیران:مدیران‌کل استان به دستور استاندار کرمانشاه برای بررسی مشکلات مناطق زلزله‌زده و پاسخگویی به درخواست‌های مردم به شهرستان زلزله‌زده ثلاث‌باباجانی سفر کردند و در این سفر با مردم زلزله شهرستان ثلاث باباجانی دیدار و گفت گو کردند.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه خبر داد:
شاخ شمیران: مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: عملیات تعمیر ۲۵۹۵ واحد زلزله زده در شهرستان ثلاث باباجانی آغاز شده است.
در نشست شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی مطرح شد:
شاخ شمیران:نشست شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی امروز با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:
شاخ شمیران:رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد باپیگیری های انجام شده شیخ‌صله حداکثر تا هفته آینده بازگشایی شود.
عالم برجسته اهل سنت ایران:
شاخ شمیران:امام جمعه پاوه تبعات حرکت ناجوانمردانه دو جوان کُرد بر علیه قرآن را که نتیجه عملکرد غلط اردوغان در حمله به عفرین به نام دین است برشمرد و گفت: کافی است کلیپ این اقدام شیطانی به دست جامعه الازهر یا مفتی استانبول و یا مفتی عراق و دانشگاه مدینه برسد؛ بعد از دیدن آن چگونه در مورد قوم کُرد فکر می کنند؟!
شاخ شمیران:کمک‌های اهدایی گروه صنعتی گلرنگ با همکاری شرکت‌های عضو و مشارکت موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» و «طلوع بی‌نشان» به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.
شاخ شمیران:استفاده مردم منطقه از انرژی برق جهت مصارف روشنایی، گرمایشی و پخت و پز در منازل و چادرها دلیل افزایش ناگهانی بار این پست بود که شرایط تأمین برق مورد نیاز مردم منطقه را با مشکلاتی مواجه کرد و نیاز مبرم به افزایش ظرفیت این پست داشتیم.
یاداشت ؛
شاخ شمیران: ثلاث باباجانی سرزمینی که روزگاری پذیرای خیل عظیمی از شهدا و رزمندگان را در خود جای داده بود و امروز نیز در گمنامی به سر می برد اما این سرزمین هر روز خاطره ای دارد برای مردم ایران زمین.

صفحه‌ها