مطالب اقتصاد

شاخ شمیران: مدیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران شهرستان طرحهای در دست اجرا دولت را تشریح نمودند.
شاخ شمیران: روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا پس از نهایی شدن قرارداد ایران و بویینگ در گزارشی نوشت که با این اقدام شرکت بویینگ مورد حمله و انتقاد ترامپ قرار خواهد گرفت.
شاخ شمیران:رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی از حفظ سهام عدالت تمامی ثبت‌نام شدگان قبلی در آزادسازی سهام عدالت خبر داد و گفت: سهام عدالت فوت‌شدگان نیز از بین نمی‌رود و به وراث آنها منتقل می شود.
شاخ شمیران: شرایط پرداخت خسارت بدون کروکی بیمه شخص ثالث از سوی بیمه مرکزی اعلام شد.
توافق تاریخی ایران و غول آمریکایی
شاخ شمیران:مراسم امضای سند همکاری میان ایران‌ایر و بوئینگ با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد تا دولت در ماه‌های پایانی عمر خود، قراردادی استثنایی برای صنعت هواپیمایی را به امضا برساند.
در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی مصوب شد؛
شاخ شمیران:در جلسه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی رییس جمهوری، تصویب شد که دولت بخشی از بدهی‌های خود را از طریق انتشار اوراق مشارکت خزانه اسلامی و صکوک اجاره تسویه کند.
شاخ شمیران: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تک نرخی شدن ارز جزو سیاست‌های دولت است و قطعا در نخستین زمانی که امکان اجرا داشته باشد اجرا می‌شود.
شاخ شمیران: ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی ۴.۲۲ میلیون تن نفت به اروپا صادر کرد و فرانسه بزرگترین مشتری اروپایی نفت ایران در این مدت شناخته شد.
شاخ شمیران:رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: وزیری عضو هیئت مدیره ۱۸ شرکت است که با فشار آن‌ها را کنار گذاشت اما امروز ۱۴ شرکت در دست همسر و فرزندان او است.
شاخ شمیران: در حالی که بر اساس گزارش‌های میدانی موجود، قیمت گوشت مرغ طی هفته‌های گذشته روند افزایشی داشته و به مرز کیلویی ۸۰۰۰ تومان هم رسیده است، رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ می‌گوید قیمت این محصول در هفته اخیر کاهش داشته و هیچ گاه گران نبوده است
شاخ شمیران:مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران، در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه "لوموند” فرانسه ضمن اشاره به نقش مهم ایران در گردشگری منطقه و پتانسیل بالای کشورمان در صنعت توریسم خبر داد .
شاخ شمیران:رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از کاهش قیمت برنج خارجی در زمان ممنوعیت پنج ماهه واردات این محصول خبر داد و آخرین قیمت مربوط به عمده فروشی برنج‌های ایرانی و خارجی را اعلام کرد.
شاخ شمیران:شرکت هواپیماسازی ایرباس با اشاره به رای مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص توقف فروش هواپیما به ایران و پیروزی ترامپ اعلام کرد این شرایط یک «وضعیت بلاتکلیفی» را برای ایرباس در زمینه فروش هواپیما به ایران پدید آورده است.
شاخ شمیران: در اینفوگرافی تصویر بالا تعرفه تلفن ثابت در ایران و چند کشور با هم مقایسه شده است.
شاخ شمیران: دولت عراق با گران کردن هزینه صدور روادید در سال جاری، مبلغی حدود 300 میلیارد تومان از زائران اربعین درآمد داشته است.

صفحه‌ها