مطالب علمی

شاخ شمیران:امسال ساعت آخرالزمان (Doomsday Clock) به دلیل تهدیدات ناشی از تغییرات اقلیمی و افزایش خطر جنگ هسته‌ای ٣٠ ثانیه جلو کشیده شد و به ۲ دقیقه قبل از نیمه شب رسید. این نخستین بار پس از زمان جنگ سرد است که این ساعت تا نزدیکی نیمه شب می‌رسد.
شاخ شمیران:مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: سه شنبه 23 آذر شاهد بارش شهابی سالیانه دوپیکری(جوزایی) خواهیم بود؛ تعداد بالای ZHR (تعداد بارش شهاب در ساعت) این بارش، آن را در راس بارش های سال 95 قرار داده است.
شاخ شمیران:سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی تصویب شد.
شاخ شمیران:دانشمندان دانشگاه ادینبورگ در دستاوردی نویدبخش برای زنان نابارور دریافتند که یک داروی رایج ضد سرطان به رشد تخمک‌های جدید کمک می‌کند.
شاخ شمیران: رئیس کمیته آموزش‌ عالی مجلس درباره پرونده تحصیل حسین فریدون، گفت: این موضوع را پیگیری کرده‌ایم و نتایج آن را به زودی منتشر خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات:
شاخ شمیران:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ازحضور 250 شرکت روسی طی هفته آینده در ایران خبر داد و گفت: مشکلات شبکه WLL برطرف خواهد شد.
شاخ شمیران: نمایندگان 15 خودروساز و قطعه‌ساز ژاپنی با سرمایه‌گذاری در طرح عظیم نقشه‌بردای سه‌بعدی با جزئیات بالا از تمام خیابان‌های این کشور به منظور ارتقاء ایمنی خوردروهای خودران موافقت کردند.
با تلاش محققان دانشگاه آمستردام طراحی شد
شاخ شمیران:محققان موفق به طراحی یک انیمیشن سه بعدی شدند که جزئیات دقیق و بی سابقه‌ای از دو ماه اول زندگی جنین را نشان می‌دهد.
شاخ شمیران:محققان صنایع نظامی BAE در بریتانیا برای اولین‌بار با الهام از اسکلت خارجی مستحکم حشرات جان سخت موفق به تولید تانک ضد انفجار شدند.
شاخ شمیران: کنسرسیوم NEC پایان عملیات کابل‌کشی زیردریایی دروازه آسیا-پاسیفیک / APG را اعلام کرد.
شاخ شمیران پلیس فتا ناجا درباره سیستم‌های اداری که به شدت در تهدید بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند، گفت: این تهدیدات در پی دانلود بی حد و حصر کارمندان است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
شاخ شمیران: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه پهنای باند اینترنت تا پایان دولت ۵ برابر می‌شود، گفت: همه روستاهای بالای ۱۵ خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می‌گیرند.
شاخ شمیران:44 درصد از شرکت کنندگان دوره های mba یکساله دانشگاه شهید بهشتی، دارای تجربه بالای ۱۵ سال هستند.
شاخ شمیران: تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۵ آغاز شده است و داوطلبان تا چهارشنبه ۲۶ آبان ۹۵ فرصت دارند دانشگاه فرهنگیان نیز برای پذیرش در ۲۸۵۰ ظرفیت خالی اقدام می‌کند.
ریس اداره مخابرات ثلاث باباجانی :
شاخ شمیران: رییس اداره مخابرات شهرستان ثلاث باباجانی از برطرف شدن سایت شهید نایبی دول دره خبر داد.

صفحه‌ها