مطالب اجتماعی

سواد سلامت
شاخ شمیران:"بيماری" از قديم تا کنون يکی از ابزارهای مقابله و جنگ و حتی "کشتارجمعی" بوده است. انسان درطول تاریخ با دست خود بیماریهایی "اختراع" کرده تا بتواند "دشمن" خود را "آسانتر" از پادرآورده و "سریع تر" به "هدف" خود برسد. اما این بیماریها اگر "واگيردار" ‌شوند،حتی گريبان"مخترعان" را نیز ميگيرند.
امام جمعه ثلاث باباجانی/
شاخ شمیران:امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت : دعا در این مبین اسلام دارای جایگاه والایی است و بر اساس روایات و احادیث معتبر دعا از قوی ترین سلاح های مسلمانان در همه ی زمان ها است .
امام جمعه ثلاث باباجانی :
شاخ شمیران:امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت : انسان در زندگی کوتاه خود باید بر اساس قرآن و احادیث عمل کند و در مواجه با حلال و حرام سلیقه ای عمل کند.
شاخ شمیران: دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ثلاث باباجانی با حضور اعضاء شورا در محل دادگستری شهرستان ثلاث باباجانی شد.
شاخ شمیران: راهپیمایی 22 بهمن در ثلاث باباجانی با حضور پرشور مردم این شهرستان برگزار شد
سرهنگ خزایی :
شاخ شمیران: فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ثلاث باباجانی گفت : انقلاب اسلامی ایران به همه ی جهانیان نشان داد که با تکیه بر ایمان می توان بر علیه زورگویان و ظالمان ایستاد و بر آنها غلبه کرد .
به مناسبت دهه مبارک فجر؛
شاخ شمیران:طی آیینی به مناسبت دهه مبارک فجر، دو طرح در حوزه های عمرانی و نیرو در ثلاث باباجانی به بهره برداری رسید.
در دومین روز از دهه مبارک فجر انجام شد؛
شاخ شمیران:طی آیینی به مناسبت دهه مبارک فجر، مدرسه پیش ساخته چم زرشک از توابع شهرستان ثلاث باباجانی نصب شد.
شاخ شمیران: چند روزی است که اختلالات در شبکه تلفن همراه و ثابت در دهستان خانه آشور موجب نارضایتی ساکنین این روستاها شده است .
شاخ شمیران: عضو کمیسیون اصل نود با اشاره به تدوین گزارشی در خصوص اختلافات سردفتران و نیروی انتظامی برای معامله خودرو گفت: مجلس باتصویب استفساریه ای به پیشنهاد کمیسیون اصل نود به این اختلاف پایان می دهد.
شاخ شمیران:معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران کاهش نرخ ازدواج درکشور را نگران‌ کننده دانست.
شاخ شمیران:فرمانده انتظامی الیگودرز لرستان گفت: پسر جوانی در الیگودرز لرستان که برای رهایی از خدمت سربازی با اسلحه به پدرش شلیک کرده بود تا بتواند معافیت کفالت بگیرد، شناسایی و دستگیر شد.
شاخ شمیران:رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور گفت: آزمون گواهینامه رانندگی به زودی مانند کنکور، متمرکز و مکانیزه می شود.
شاخ شمیران:17 درصد از ازدواج‌های کشور مربوط به ازدواج دختران زیر 18 سال بوده و همچنین آنکه در سال 94 بیش از پنج درصد ازدواج‌ها در سنین کمتر از 15 سالگی ثبت شده؛ این در حالیست که این آمار تنها آمار ازدواج‌های ثبت شده در دوران کودکی است.
شاخ شمیران:رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی اعلام کرد که طرح‌های جمع‌آوری معتادان متجاهر همچنان ادامه داشته و نسبت به جمع‌آوری زنان معتاد نیز اقدام می‌شود.

صفحه‌ها