پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

آخرین اخبار

22. فوریه 2016 - 15:24   |   کد مطلب: 294059
شاخ شمیران: در حالی که هر لحظه به روز انتخابات نزدیک می شویم بازار انتخابات و گمانه زنی های انتخاباتی بیش از پیش حساس تر و داغ تر می شود.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بی شک یکی از حساس ترین انتخابات های مجلس شورای اسلامی محسوب می شود.

 

یکی از دلایل اصلی حساسیت این انتخابات حضور زیاد و گسترده نامزدهای انتخاباتی از تمامی طیف های جامعه است چنانکه تعداد نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بی نظیر است.

 

در حوزه انتخابیه پاوه و اورمانات نیز به طبع سایر نقاط کشور شاهد حضور گسترده ای از مردم در انتخابات مجلس دهم خواهیم و هر لحظه که به روز انتخابات نزدیک تر میشیم فضا بیش ار پیش مهیا حضور حداکثری مردم در چهار شهرستان اورمانات است.

 

از ازدحام و شلوغی ستاد های انتخاباتی ، طرفداران نامزدها و کاروان های انتخاباتی نامزدها بگذریم گمانه زنی های انتخاباتی بیش از هر چیز دیگری در بین مردم مورد بحث قرار می گیرد.

 

حضور 12 نامزد در انتخابات اورمانات در وجه اول نشان از تقسیم آراء بین نامزدهای انتخاباتی دارد و هرکدام از نامزدهای انتخاباتی در شهرستان های خود دارای رای اکثریت می باشند که اکنون به صورت گذرا به آن می پردازیم.

 

فضای انتخابات در شهرستان ثلاث باباجانی :

 

ثلاث باباجانی یکی از شهرستان های مهم اورمانات در انتخابات مجلس شورای اسلامی محسوب می شود چرا که تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داده است که بیشتر آراء این شهرستان در صورت انتخاب نامزد مورد حمایت و ترجیحا نامزد بومی ، یک دست و برای یک نامزده به صندوق ها ریخته می شود .

 

از سوی دیگر ، دیگر نامزدهای انتخاباتی چندان شانسی در کسب آراء این شهرستان ندارند و طور کلی می توان گفت آراء شهرستان ثلاث باباجانی برای نامزدهای انتخاباتی بسیار حائز اهمیت است.

 

با نگاهی به آراء شهرستان ثلاث باباجانی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی به نوعی می توان به چگونگی تقسیم آراء در این شهرستان پی برد و با توجه به آن می توان پیش بینی های درباره انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی داشت.

 

شهرستان ثلاث باباجانی

 

کل آرا مأخوزه= 18589رأی          
آرا صحیح مأخوذه= 17656 رأی
آرا باطله= 933 رای

 

1- شهاب نادری= 8816 رأی          (نامزد بومی )
2- ارسلان قادری= 7897 رأی        (نامزد بومی )
3- نعمت اله منوچهری= 475 رأی    (نامزد غیربومی )
4-محمدنظیف محمدی= 338 رأی     (نامزد غیربومی )
5- سعدی رحمانزاده=  72 رأی       (نامزد غیربومی )
6- محمدعزیز محمدی= 58 رأی     (نامزد غیربومی )

 

 

فضای انتخابات در شهرستان جوانرود :

 

جوانرود نیز با توجه به جمعیت زیاد آن و حضور در انتخابات یکی از شهرستان های تاثیر گذار در انتخابات در حوزه پاوه و اورامانات است.

 

شهرستان جوانرود نیز با توجه به جمعیت زیاد آن ، طوایف زیادی را در خود جای داده است اما به طور یقین می توان گفت تعداد قابل توجهی از آراء شهرستان جوانرود با آراء ثلاث باباجانی با توجه به قرابت قومی و طایفی با ثلاث باباجانی هماهنگ و همراه است .

 

تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان می دهد همیشه یکی از نامزدهای مطرح در بین نامزدهای شهرستان جوانرود بوده است و این شهرستان با توجه به جمعیت زیاد و حضور مردم در انتخابات همیشه برای فرستادن نامزد مورد حمایت خود به بهارستان حرفی برای گفتن دارد.

 

در شهرستان جوانرود از نظر تقسیم آراء همانطور که گفته شد با توجه به طوائف زیاد آراء در بین نامزدها تقسیم می شود ولی در نهایت اکثریت آراء از آن نامزد بومی شهرستان جوانرود است.

 

نگاهی به وضعیت تقسیم آراء در شهرستان جوانرود نیز حکایت از این موضوع داد.

 

شهرستان جوانرود :

 

کل آرا مأخوزه= 31437 رأی
آرا صحیح مأخوذه= 29551 رأی
آرا باطله= 1886 رای

 

1- نعمت اله منوچهری= 9593 رأی  (بومی شهرستان جوانرود )
2- ارسلان قادری= 5997 رأی       
3- شهاب نادری= 4959 رأی
4-محمدنظیف محمدی= 4755 رأی
5- سعدی رحمانزاده= 3587 رأی
6- محمدعزیز محمدی= 660 رأی

 

فضای انتخابات در شهرستان پاوه :

 

شهرستان پاوه به دلیل مرکزیت در حوزه انتخابیه اورمانات و حضور شخصیت ها و چهرهای بزرگی چون ماموستا ملا قادر قادری مرکز توجه ها بوده است.

 

شهرستان پاوه در اورمانات نیز همانند شهرستان جوانرود یکی از شهرستان های پرجمعیت محسوب می شود اما آراء در شهرستان پاوه بر خلاف شهرستان های ثلاث باباجانی و جوانرود در بین نامزدهای انتخاباتی تقسیم می شود که بسیاری از صاحب نظران تقسیم آراء بین نامزدهای انتخاباتی در شهرستان پاوه را دلیل بر عدم توجه به رای عشیره ای و طایفه ای می دانند .

 

با گذری بر نحوی تقسیم آراء در شهرستان پاوه بیشتر می توان بر صحت این قضیه پی برد .

 

شهرستان پاوه :

 

کل آرا مأخوزه= 17867 رأی
آرا صحیح مأخوذه= 15247 رأی
آرا باطله= 2620 رای

 

1- نعمت اله منوچهری= 6582 رأی
2- شهاب نادری= 3301 رأی
3-محمدنظیف محمدی= 2526 رأی
4- ارسلان قادری= 1853 رأی
5- محمدعزیز محمدی= 598 رأی
6- سعدی رحمانزاده= 387 رأی

 

 

فضای انتخابات در شهرستان روانسر :

 

شهرستان روانسر نیز یکی از شهرستان های اورمانات است که از نظر جمعیت در ردیف شهرستان ثلاث باباجانی قرار می گیرد.

 

آراء در شهرستان روانسر در انتخابات های گذشته مجلس شورای اسلامی به دلیل نبود نامزد بومی نامی و قوی در بین سایر نامزدهای انتخاباتی اورمانات تقسیم شده است.

 

اما در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور یک نامزد بومی در این شهرستان یقینا می توان گفت قسمتی از آراء ی که قبلا در بین بقیه نامزدها انتخاباتی تقسیم می شود اکنون به نامزد بومی این شهرستان داده شود.

 

حال بد نیست گذری هم داشته باشیم به آراء مردم شهرستان روانسر در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی .

 

شهرستان روانسر :

 

کل آرا مأخوزه= 20838 رأی
آرا صحیح مأخوذه= 20360 رأی
آرا باطله= 478 رای

 

1-محمدنظیف محمدی= 8754 رأی
2- نعمت اله منوچهری= 4952 رأی
3- شهاب نادری= 3880 رأی
4- ارسلان قادری= 1839رأی
5- سعدی رحمانزاده= 718 رأی
6- محمدعزیز محمدی= 217 رأی

 

آنچه در جمع بندی نهایی می توان به آن اشاره کرد یقینا در جمعه شاهد حضور حداکثر مردم در پای صندوق های رای خواهیم بود و رقابت انتخاباتی با توجه به شرایط کنونی و جو حاکم بر انتخابات را می توان در بین 3 نامزد انتخاباتی دانست .

دیدگاه‌ها

فقط آقاي عزيز ساسلي مي تواند با توجه به اهداف و برنامه هايش اورامانات را به سوي آباداني و توسعه پيش ببرد.
میخوای بگی شهاب کاندیدای بومی است وهمه رای ثلاث مال اونه؟

دیدگاه شما